Bestphone - etui na telefon online

Prezent na Dzień Dziecka - czy to już pora na telefon?

2020-04-30
Prezent na Dzień Dziecka - czy to już pora na telefon?1 czerwca już niedługo i szukamy czegoś, co idealnie nada się na prezent na Dzień Dziecka. W tym okresie wielu rodziców kilkulatków staje przed dylematem - czy nadszedł już czas na telefon?

Smartfon na Dzień Dziecka - czy to dobry moment?


etui dorastanie

Etui na telefon Dorastanie to Pułapka


Czy nam się to podoba czy nie, telefony w rękach dzieci - nawet takich poniżej 2 roku życia - to już widok powszechny. Każdy odpowiedzialny rodzic jednak zastanawia się, kiedy nadchodzi dobry moment, aby zaopatrzyć potomstwo we własnego smartfona. Z jednej strony chcemy, aby w razie potrzeby nasze pociechy mogły skontaktować się z nami jak najszybciej i w każdej chwili. Trudno ignorować też fakt, że dziecko, które w wieku szkolnym nie potrafi biegle posługiwać się nowoczesną technologią, odstaje od rówieśników. Z drugiej strony boimy się, że wirtualna rzeczywistość wpłynie negatywnie na poprawny rozwój kilkulatka i - to chyba największa obawa każdego rodzica - uzależni go.

etui Disney
Etui na telefon DisneyKiedy zatem nadchodzi odpowiedni moment, aby podarować synowi/córce własnego smartfona? Podczas badań GfK Polonia ponad połowa ankietowanych rodziców uznała, że najlepszy czas na zakup telefonu to wiek 10 lat. Wielu rodziców jednak woli zaopatrzyć malca w urządzenie wcześniej, aby pozostawać z nim w stałym kontakcie, kiedy tylko zaczyna chodzić do szkoły.

Najważniejsza jest kontrola


etui słonik

Etui na telefon Słonik Dream Big


Wiele zależy od stopnia dojrzałości dziecka, a jeszcze więcej od podejścia opiekunów. Jeżeli telefon ma służyć malcowi, "aby się czymś zajął" i odciągnąć jego uwagę od faktu, że rodzice nie mają siły, czasu lub ochoty na organizowanie mu innych zabaw - trudno nazwać taki zakup rozsądnym upominkiem. Jeśli jednak smartfon ma zapewnić nam i naszym dzieciom poczucie bezpieczeństwa oraz być dla nich okazjonalną, rozwijającą rozrywką - pod czujnym okiem osoby dorosłej, która pilnuje zarówno przeglądanych przez nie treści, jak i poświęcanego im czasu - smartfon to idealny prezent na Dzień Dziecka.etui minionki
Etui na telefon Minionki


Świat pędzi do przodu i nie warto przed nim uciekać - nie trzeba bać się styczności małego ucznia z siecią i nowoczesnymi technologiami, jeśli sprawujemy nad tym kontrolę. Dzieci chcą i powinny być "na czasie", a telefon może znacząco pomóc im w nauce, poszerzaniu zainteresowań i dbaniu o relacje z rodziną i przyjaciółmi - ważne jednak, aby smartfon te sprawy ułatwiał, a nie zastępował je. Jak to się mówi, przy zachowaniu umiaru, wszystko jest dla ludzi - dla tych małych również ;)

etui lisek
Etui na telefon Odważny LisekJeżeli planujesz kupić smartfona jako prezent na Dzień Dziecka, najpierw porozmawiaj z pociechą i wybadaj, czy jest na to gotowa. Należy uczulić malca, aby pod żadnym pozorem nie przesyłał nikomu żadnych osobistych informacji ani zdjęć. Warto wiedzieć o istnieniu różnych programów, które umożliwiają kontrolę nad treściami, do których użytkownik telefonu ma dostęp. Zanim podarujesz swojemu dziecku takie urządzenie - ustal z nim zasady jego korzystania, uwzględniając limity czasowe, rodzaj aplikacji, jakich będzie używało, itd. Najważniejsze jest dbanie o bezpieczeństwo malucha. Unikanie technologii, z którą prędzej czy później i tak się zetknie nie ma sensu, dlatego warto oswajać ją stopniowo i pod kontrolą - korzystać z jej zalet i chronić malca przed ewentualnymi zagrożeniami wynikającymi z nieodpowiedniego jej używania.

Prezent na Dzień Dziecka - etui na telefon


etui pikachu
Etui na telefon Pikachu


Jeżeli twoje dziecko posiada już telefon - lub za chwilę go otrzyma ;) - i rozważasz zakup fajnych i praktycznych akcesoriów dla urządzenia - zapraszamy do naszego sklepu. Szczególnie polecamy etui na telefon dla dzieci, czyli bajkowe, kolorowe, wesołe pokrowce, które nie tylko świetnie wyglądają i mogą spełnić marzenie twojej pociechy o posiadaniu, np. Minionka, Batmana lub Elsy na obudowie ;) ale są też świetną inwestycją, ponieważ zabezpieczają urządzenie przed wszelkimi uszkodzeniami, obtłuczeniami i zarysowaniami, o które nietrudno podczas dziecięcych zabaw.

etui Elza

Etui na telefon ElzaNie zapominamy o dużych dzieciach - dla nich też coś mamy! Łap 10% zniżki na drukowane obudowy na hasło DZIECIAKI. Kod ważny jest do 1 czerwca, ale jeśli chcesz uniknąć rozczarowania malucha i otrzymać zamówienie na czas, lepiej nie zwlekaj ;) Udanych zakupów!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel