Bestphone - etui na telefon online

Dzień Świętego Patryka w Bestphone! Jakie etui wybierzesz?

2019-03-13
Dzień Świętego Patryka w Bestphone! Jakie etui wybierzesz?Dzień Świętego Patryka to narodowe i religijne święto Irlandii obchodzone rokrocznie 17.03 głównie w tym kraju - to właśnie Irlandia ma bowiem za patrona św. Patryka i jest on postacią nierozerwalnie związaną z krajem. Kolor zielony jest charakterystyczną barwą tego święta, jako że jest to narodowy kolor Irlandii. Najważniejszym jednak symbolem tego dnia jest shamrock, czyli trójlistna, zielona koniczyna - według legendy, to właśnie tę roślinę wykorzystał święty Patryk, aby wyjaśniać pierwszym irlandzkim Chrześcijanom dogmaty związane z Trójcą Świętą.

Jedną z tradycji tego święta jest picie alkoholu - głównie whiskey, jest to równie popularne również w naszym kraju. Dzień Świętego Patryka w Polsce obchodzony jest zdecydowanie mniej hucznie, niż w Irlandii, ale w połowie marca zdarza się, że część pubów i pijalni organizuje małe obchody tego dnia - być może wynika to z popularności kultury celtyckiej w naszym kraju. 

By uczcić Dzień Świętego Patryka, na całym świecie koloryzuje się znane obiekty na kolor zielony - w ten sposób zielony był już m.in. wodospad Niagara, Empire State Building w Nowym Jorku, Krzywa Wieża w Pizie czy Opera w Sydney. W Polsce zielony stał się m.in. Ratusz w Poznaniu, co pokazuje, że irlandzki zwyczaj dotarł także do nas. W rokrocznym świętowaniu bierze również udział marka Guiness, która z okazji święta sprzedaje swoje flagowe piwo w kolorze... zielonym.

Tyle teorii. Co to jednak ma wspólnego z etui na telefon?

Bestphone też ma swoje obchody święta - a to dlatego, że kochamy kolor zielony! Zielone etui na telefon możesz znaleźć w naszym sklepie - mamy kilkadziesiąt modeli zielonych obudów, spośród których na pewno znajdziesz coś, czym symbolicznie uczcisz Dzień Świętego Patryka.

Zielony kolor to symbol optymistów, marzycieli, pasjonatów natury, ale również lekkoduchów, ludzi, dla których intuicja jest ważniejsza, niż twarde stąpanie po ziemi. Zielony kolor przynosi również szczęście - może wiąże się to z faktem, że za symbol szczęścia powszechnie uważana jest czterolistna koniczyna (w odróżnieniu od shamrock, która, przypominamy, ma tylko trzy listki!). 

Zapraszamy do naszego sklepu, aby spośród zielonych etui na telefon wybrać to, które najbardziej Ci się spodoba - na hasło PATRYK, z okazji Dnia Świętego Patryka, dostaniesz 10% rabatu na drukowane obudowy w dniach 13-17 marca. Polecamy kolor zielony! 

Spójrz, jakie zielone obudowy na telefon mamy dla Ciebie! 

Zielone etui w heksagony:

Zielone etui w liście:

A może obudowa w kolorze zielonym z motywem tropikalnych liści?