Bestphone - etui na telefon online

Czy etui z iPhone 13 Pro pasuje do nowego iPhone 14 Pro?

2022-10-23
Czy etui z iPhone 13 Pro pasuje do nowego iPhone 14 Pro?

Czy etui do iPhone 13 Pro pasuje do iPhone 14 Pro? Nie. Mimo że wymiary obu tych telefonów są niemal identyczne (niecały milimetr różnicy w wysokości obu modeli), producent zadbał, by etui ze starszego modelu nie pasowało do nowszego. Jest tak za sprawą delikatnie przesuniętych obiektywów wystających z wyspy na tylnej ściance telefonu. Chciałbym wierzyć, że taki projekt urządzenia powstał bez zamiaru wymuszenia na użytkownikach kupna nowego etui, ale... w to nie wierzę ;)

Dodatkowym „zabezpieczeniem” przed użyciem etui z iPhone 13 Pro do ochrony jego następcy jest symboliczne przesunięcie fizycznych przycisków znajdujących się na boku obudowy telefonu. Układ tych przycisków w iPhone 14 Pro całkowicie wyklucza użycie etui przeznaczonego do starszego modelu – taki manewr sprawiłby, że przyciski byłyby bardzo trudno dostępne. Obie te zmiany działają oczywiście również w drugą stronę – etui przeznaczone dla iPhone 14 Pro nie pasuje na model 13 Pro.

Od modelu 12 Apple stosuje w swoich telefonach dodatkową warstwę ochronną mającą zabezpieczać urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ceramic Shield, czyli dodatkowa warstwa szkła z kryształami nanoceramicznymi ma według producenta znacznie zwiększać odporność telefonu na zarysowania, uderzenia oraz upadki. Czy tak jest w rzeczywistości? Niezależne testy przeprowadzane przez youtuberów pokazują, że tak. Wielu testujących smartfony wyposażone w Ceramic Shield określa wręcz, jako „zdecydowanie bardziej odporne”, niż poprzednie generacje iPhone'ów. Nie oznacza to oczywiście, że są one niezniszczalne. Wystarczy mieć odrobinę pecha, by telefon, który upadł na ziemię pod nietypowym kątem, uległ uszkodzeniu.Sam miałem taki przypadek – podczas spaceru iPhone 12 spadł mi na chodnik z wysokości około 80 centymetrów, tak pechowo, że cały górny róg urządzenia uległ uszkodzeniu. Tym razem Ceramic Shield nie pomogło. A wystarczyło zaopatrzyć się w najprostsze etui chroniące telefon, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia smartfona. Mądry Polak po szkodzie ;)
Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 1604 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-11
Jestem zadowolona
2024-05-09
Świetna jakość
pixel